O Sněhurce


Chcete si nechat pohádku přečíst? Stáhněte si ji namluvenou (2.7MB, formát ogg). Nejde Vám přehrát? Zkuste Winamp.

Bylo jednou jedno království. V něm žil byl král, královna a jejich dcera.Královna byla trošku víc nemocná, a tak nikoho moc nepřekvapilo, že jednoho dnenepřišla na snídani. Umřela, chudinka. A protože král chtěl, aby byla tahlepohádka alespoň trochu veselá, podal si inzerát v královské seznamce. Ozvalase mu jedna královna, která byla ochotná vzít si chlapa s dítětem. Tato královnabyla trochu posedlá svou dokonalostí a krásou. Dokonce si pořídila zrcadlo, kekterému si nechala přidělat magneťák, kde jí božským hlasem Václav Neckář vnekonečné smyčce zpíval, že ona je na celém světě nejkrásnější.

Dcerušce krále, která poslouchala zásadně hardrock a deathmetal, se brzy tatonahrávka oposlouchala, a tak si nechala sestříhat od Ozzyho Osborna zpívanýprojev, že Sněhurka je krásnější, a pomocí své DJské sestavy to zamixovala dokrálovniny oblíbené stopy na kazetě. Královna se z toho mohla zvencnout. Když sezhlížela ve svém zrcadle a medový hlas Vašíka jí obluzoval slechy, ozval senajednou řev metalové kytary a do toho skřehotavý Ozzíkův zpěv, žeSněhurka je krásnější. Okamžitě si nechala zavolat krále a ten – v obavě, abypohádka nebyla nudná a stereotypní – vyhnal Sněhurku z hradu do lesů.

Sněhurka už delší dobu plánovala trampskou výpravu, jen se bála zeptat, a tak jívyhazov přišel vcelku vhod. Objevovala v lesích nové rytmy a zvuky. Zaslechlaslavíka, ocenila krásu disharmonie kvakotu žab, ševelení lesa a šplouchánípotůčku. K večeru dorazila do dětského výcvikového tábora. Král zaměstnával děti,a aby se vyhnul právním postihům, říkal, že v uranových dolech pracujítrpaslíci. Děti, které hlídala robotizovaná jednotka, se mohly zbláznit radostí,když viděly někoho živého. Radioaktivní prostředí způsobilo, že dětem vyrostlyvousy a naopak růst jejich postav se zastavil. Opravdu vypadaly jako trpaslíci.Roboti pustili princeznu dovnitř, protože na to byli naprogramováni.

Princezně se dětí zželelo a začala jim vyvařovat. Její hnusnou a odpornou stravupřežilo jen sedm, ostatní přemohly roboty a utekly do lesů. Těchto sedmstatečných zůstalo s princeznou. Jedli její nechutná jídla, nestěžovali si, žejí vyprané hadříky jsou ještě špinavější než před tím, nechali se od níbuzerovat a z počátku jim docela vyhovovalo, že se o ně někdo stará. Jediný,komu z toho trochu více hráblo, byl Šmudla, který se oholil a dělal nejrůznějšípakárny, aby se vyhnul práci. Jenže pak to začalo. Byl konec časů, kdy si ktrpaslíkům jezdily jezinky na folkové pařby, Sněhurka jim všechno zatrhla.Jediná povolená hudba byla deathmetal.

Trpaslíci si časem začali uvědomovat, že robotí teror byl jen slabým odvaremtoho, co je čeká s touhle Sněhurou. Prófa sestrojil z robotích zbytků vysílačkua zkontaktoval králova zástupce, že se jim v táboře usídlila Sněhurka a že se tonedá vydržet. Ten to řekl královně, která se marně snažila z pásky s božskýmVašíkem odfiltrovat Ozzyho. Královna – ve tváři strhaná od toho, jak po nocíchvystřihovala nenáviděný hlas prohlašující, že Sněhurka je nejkrásnější – užvypadala spíš jako ježibaba. Rozhodla se Sněhurce pomstít. Koupila si balíčekjablečných žvýkaček a vydala se do lesa. Brzy našla zdevastovaný dětský tábor,ze kterého to už zdáli dunělo. Narvala si špunty do uší a vešla dovnitř. Naparketu se svíjela Sněhurka a v rytmu ohlušující hudby předváděla nejrůznějšítaneční kreace. Trpaslíci z toho lezli po stropě a s nostalgií vzpomínali napísničky Nedvědů, Nohavici a Plíhala. Královna začala frajersky žvýkat žvýkačky.Sněhurka chtěla být taky hned „in“, a tak si od ní jednu vzala. Netrvalo dlouho amilé Sněhurce jablečná žvýkačka zaskočila. Překotila se na záda a začala sedusit. Nakonec se přestala hýbat úplně.

Trpaslíci plakali dojetím. Konečně od ní mají pokoj. Vystavili ji jakoodstrašující případ ve skleněné rakvi. Jezinky zas začaly jezdit na folkovéfestivaly, královna dostala od Prófy novou nahrávku Neckáře. Byli opravduspokojení. Jenže nic netrvá věčně a i jejich štěstí mělo konec.


Jednou jel kolem na kole princ, co si hledal nevěstu, a co čert nechtěl, přijeldo tábora ozářených dětí-trpaslíků. Jelikož byl lehce úchylný, když uvidělzfialovělou krásku v rakvi, začal ji okamžitě líbat, až jí odzátkoval dýchacítrubici ucpanou žvýkací gumou. Sněhurka se rozkašlala.

Do trpaslíků jako když střelí. Prchali, co jim nohy stačily. Královna si sbalilasvé zrcadlo a odešla dobrovolně do vyhnanství. Princ, ač se vzpíral a bránil, sibyl nucen vzít princeznu Sněhurku a pykal za to, že se s ní líbal. A to je konecklasické pohádky o štěstí v jednom království 87).


Sepsal Šmudla

Závěrem nutno dodat, že nakonec Sněhurka ohluchla a přestala své okolíterorizovat hlasitou hudbou. V království se rozhostilo ticho a klid. To bylakrása…

Zpět na Brbla.NET

Pohádky:

Nalezli jste chybu?, Pošlete mi prosím popis výskytu dle syntaxe v sekci odchytávání Šotků.
Děkuji !!!